Norra ühe säravaima autori Nina Lykke romaan „Ega me siin lõbu pärast ole“ käsitleb mahakantud kirjaniku eluolu ja ellujäämisstrateegiaid, tõsielukirjandust ja selle teerulli alla jäämist, tänapäeva üleseksualiseeritust ja rikka riigi kultuuriprassinguid Nina Lykkele iseloomulikus koomilis-satiirilises võtmes, mis tegelastele ei halasta.
20. sajandi Jane Austiniks nimetatud Stella Gibbonsi „Musta Masenduse talu“ on üks kõigi aegade armastatumaid koomilisi romaane. See on riuklikult vaimukas portree Briti maaelust 1930. aastatel. Flora Poste, värskelt orvuks jäänud kõrgseltskonda kuuluv näitsik, kolib Musta Masenduse talus elavate mornide ja süngete sugulaste juurde ning langeb silmapilk ägedate emotsioonide, meeleheite ja salasepitsuste võrku, millest välja rabeledes suudab Flora ühtlasi talus asjad sobivalt ümber korraldada.
Mitme rahvusvahelise kirjandusauhinnaga pärjatud Maggie O’Farrelli haarava ja fantaasiaküllase romaani „Abieluportree“ keskmes on renessansiaegne Firenze ja vaevu lapseeast väljas Lucrezia de’ Medici, Firenze hertsogi kolmas tütar, kes on õe surma järel sunnitud abielluma õe kihlatu, Ferrara valitsejaga. Saabunud võõrasse õukonda, taipab ta peagi, et tema ainus ülesanne on kinkida Ferrara valitsejale pärija – seda pole seni ükski naine suutnud. Kui ka Lucrezia piht ei paista paisuvat, hakkab ta aimama, et abikaasa võib üritada teda tappa.
Rootsi kirjanike Carina Nunstedti ja Ulrica Norbergi „Cat power. Kasside tervendav vägi“ on tõeline palsam kassisõbra hingele. Alatasa muutuvas maailmas kehastab kass vastandit – rahulikku, selget elurütmi. Kassi kohalolek kodus leevendab stressi, ärevust ja üksildust. Kass võib olla imeline sõber. Raamat tutvustab põnevaid kassiuuringuid ning kuulsaid ja tundmatuid kassisõpru. Autorid jagavad ka isiklikke lugusid sellest, kuidas kass võib pakkuda raskel haiguse- või leinaajal vankumatut tuge ning tuua argiellu rõõmu.
Briti Krimikirjanike ühingu Kuldse Pistoda võitnud Belinda Baueri „Minek“. Kuigi tegemist on kriminaalromaaniga, on see võluv raamat, mis hõlmab kaastunde, sõpruse, armastuse ja oma õiguse eest seismise teemasid, boonuseks paras kogus musta huumorit. Raamatu pensionärist peategelane Felix Pink on kõige ebatõenäolisem mõrvar, kuid ühel hetkel leiab ta end politsei eest põgenemas, sest kunagi pole liiga hilja selleks, et midagi võib kohutavalt valesti minna.
British Book Awards tiitli „Aasta autor 2022“ võitnud Marian Keyesi „Täiskasvanud“ keskendub Caseyde glamuurse perekonna kolme venna peresuhetele. Keyes kasutab vendi kondikavana, mis annab raamatule struktuuri, kuid keskendub lisaks neile samavõrra nende naistele, lastele, vennapoegadele ja -tütardele. See on raamat, mille läbi lugemise järel tahaksime loota, et neil kõigil läheb hästi: Jessiel, Johnnyl, Edil, Caral, Nellil, Ferdial, Saoirsel ja teistelgi tegelasel, kes tunduvad nüüd juba meie isiklikud tuttavad olevat.
Eraldi esile tõstmist väärivad Nobeli kirjandusauhinna pälvinud Norra kirjaniku Jon Fosse „Teine nimi. Septoloogia I–II“, Leedu autori Ignė Zarambaitė noorteromaan „Süngete vete vaimud“, mis oli nomineeritud Paabeli Torni auhinnale, ja Goodreadsi lugejate hinnangul 2023. aasta parim põnevik, Freida McFaddeni „Koduabilise saladus“.
Need ja teised raamatud on alati soodsalt saadaval meie veebipoes. Kui teil on veel mõned kingid ostmata, siis tutvuge meie kingiabiga, kus valitud raamatutel on eriti soodsad hinnad.