“Päev, mil ma kukkusin muinasjuttu” – Ben Miller

Mulle meeldivad muinasjuttude ümberjutustused ja seega nii kui nägin, et “Päev, mil ma kukkusin muinasjuttu” ilmub, lisasin  raamatu oma lugemise nimekirja. Oi, milline kaunitar vupsas pakist välja. Imeilusa kujunduse ja kaunite illustratsioonidega raamat, mis oleks nagu Okasroosikese ümberjutustus, aga samas ei ole ka. Nimelt on selles loos omakorda lugu ning kui tegelased muinasjuttu kukuvad, siis räägitakse ka seal ühel hetkel üks lugu. Ma tean, kõlab jube keeruliselt, kuid autor on selle väga muhedalt kokku kirjutanud. Pealegi taipasin ma alles loo lõpus, kes selle laheda lasteraamatu autor Ben Miller tegelikult on. Hämmastav, kui andekaid inimesi ilmas leidub.

“Mulle meeldis, kuidas fantaasia ja reaalsus põimusid ning autori võime võtta vanad muinasjutud ja teha neist midagi uut, vaimukat ja nii kaasahaaravat, et unustasin end kaubanduskeskuse parklasse raamatut lugema, oli värskendav ja inspireeriv.”

Raamatu peategelaseks on Lana, kes tunneb end viimasel ajal üksildasena, sest vanem vend Harrison aina õpib ja õpib. Kui üleöö kerkib külaväljakule veider supermarket, palub Lana ema, et too talle muinasjuturaamatu ostaks. Ostutuhinas ema nõustub, kuid hiljem tütrele Okasroosikese muinasjuttu lugedes leiab ema, et raamat on liiga hirmus ja peidab selle ära. Otsusekindel Lana tahab aga teada, mis edasi saab ning läheb supermarketisse lootuses leida sealt teine raamat. Selle asemel avastab tüdruk aga maagilise käigu kaalukommide sahtlist muinasjuttu. See mis järgneb, on meeletu seiklus, kuhu kistakse ka tõrges Harrison.
Selles loos on ostuhullus, mitme muinasjutu tegelased, lapsepõlve oluline osa – piiride kompamine, mõnusalt loosse põimitud teadmiste tähtsus ning loomulikult on seal õe ja venna vahelised suhted, mis võivad küll ajaga muutuda, kuid jäävad ikkagi üheks edasiviivaks jõuks. Mulle meeldis, kuidas fantaasia ja reaalsus põimusid ning autori võime võtta vanad muinasjutud ja teha neist midagi uut, vaimukat ja nii kaasahaaravat, et unustasin end kaubanduskeskuse parklasse raamatut lugema, oli värskendav ja inspireeriv.
Kauni kujundusega vahva lasteraamat. Soovitan lugeda.

Digiread

- Reklaam -spot_img

Jaga oma arvamust raamatu kohta

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia