Milla ja mere lapsed

Alati, kui päike loojub, süütab tuletornivahi tütar Milla tule, et hoiatada meresõitjaid karide eest. Ühel tormiööl jääb aga tuli süütamata ja õnnetuseks puruneb karidel laev. Karistuseks saadetakse Milla teenijana tööle Musta Villasse, mille kohta käivad jutud, et seal elab koletis. Tegelikult varjab kaljuserval asuv maja hoopis imelikumat ja imelisemat saladust.

„Milla ja mere lapsed” on muinasjutuline seikluslugu tormiste merede ja mereröövlite maailmast. Meri võib paisata hukatusse, aga olla ka pelgupaigaks. Meri peidab endas sadu saladusi. Seda teab ka rannarahvas, vähemalt Milla, kes pole samuti päris tavaline tüdruk. Tal tuleb võidelda sõpruse ja vabaduse eest ning leida oma koht elus, kus kõigil on õigus olla omamoodi.

“Lasteraamat, mis oleks võinud su lapsepõlves juba olemas olla.”

Autor teeb oma raamatuga kummarduse Hans Christian Anderseni „Väikese merineitsi” ja Frances Hodgson Burnetti „Salaaia” ees. Eesti lugejale meenub Aino Perviku „Arabella, mereröövli tütar”, kus tulevad samuti jutuks headus, kurjus ja sõpruse jõud.

Annet Schaap on Hollandi armastatumaid illustraatoreid. 2017. aastal ilmunud „Milla ja mere lapsed” on tema debüütromaan. Teos on võitnud Hollandis ja Flandrias palju auhindu, muu hulgas aasta parima Hollandi lasteraamatuna Kuldkrihvli (Gouden Griffel) auhinna. Seda on tõlgitud enam kui 20 keelde.

Ma küll lõpetasin selle raamatu lugemise täna hommikul, kuid mul on väga hea meel, et just sel kuul minu teed selle raamatuga ristusid. Eks ka ühe tuttava soovitus, seda raamatut lugeda mängis siin oma rolli. Nimelt oli see raamat mul pikalt plaanis, muidugi hetkest kui ta ilmus, kuid nüüd sain tänu Ellu keskkonnale ka ta läbi loetud. Tõsi lugu on selline omapärane ja mitte just tavaline lasteraamat, kuid siiski super-hüper hea lugemine.

Peategelaseks on majakavahi tütar Milla, kes peab alati kui saabub öö majakatule süütama, et laevad ei satuks karile. Paraku kipub ta alatihti midagi unustama ja nii ka seekord. Kui saabub karm tormi öö, siis kahjuks jääb Millal märgutuli süütamata ja üks laev satub karile. Karistuseks saadetakse tüdruk tööle Musta Villasse, et seal oma eksimus tasuda.

Mida kauem tüdruk seal villas elab, seda rohkem hakkab teda huvitama, mis saladus peidab ennast maja ülakorrusel. Kas tõesti elab seal koletis? Miks keegi sinna üles minna ei julge? Kas ta suudab selle saladuse lahendada ja pääseb millalgi koju tagasi?

Igatahes üllatavalt hea lugemine ja kiidan autorit, mulle meeldis tema jutustamisstiil ja vahest on tore lugeda midagi sellist, mida pole ammu lugenud. Milla oli väga vapper tüdruk ja tema seiklusest oli täitsa mõnus lugeda. Kuigi eks loos on ka kurbust, aga ka sõprust ja peategelane sobib sinna loosse täitsa hästi.

Kes tahab teada, kes peidab ennast seal Musta Villa ülakorrusel, siis soovitan kindlasti lugeda. Usun, et te ei pea kahetsema.

Digiread

- Reklaam -spot_img

Jaga oma arvamust raamatu kohta

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia