Kes meist poleks unistanud otsast alustamisest

Uuest ja julgemast elust, võimalusest rohkem pühenduda oma kallitele inimestele, järgida südant ja tunnistada, et „miski, mis paneb sind nii hullult naeratama, ei saa ometi olla halb mõte“. Olgu risk milline tahes.


Hannah Lynn, „Uute alguste kommipood“, tõlkinud Margit Rebane-Pent, Eesti Raamat, 276 lk

29-aastase londonlanna Holly Berry jaoks, kes on pikka aega olnud turvalises suhtes, muutuvad unistused hädavajalikuks, kui ta ootamatult avastab, et poiss-sõber teda petab ja senine elu kokku variseb. Põgenedes lapsepõlvekoju Cotswoldsi vanemate juurde haavu lakkuma, komistab Holly kogemata oma elu võimaluse otsa. Kas ta julgeb järgida oma südant ja see samm teoks teha?

Hetkeemotsiooni ajel otsustabki ta jääda elama „ühte idüllilisematest küladest Suurbritannias“ Bourton-on-the-Waterisse ja ostab ära oma esimese töökoha, kommipoe Magus Amps, mis on jäänud rääma ja minemas kinnisvaraarendajate kätte. Ta saab peagi teada, et poepidamine nõuab siiski rohkem, kui ta aimata oskas. Kas ta suudab poe edukaks muuta või peab ta ellujäämiseks suurlinna tagasi pöörduma?

Holly püüdlustes olla edukas aitavad teda üks ammune sõber ja kolm uut sõpra… või on üks neist hoopis vaenlane? Kõigepealt tutvub ta Giles Cavertyga – oma meeldiva välimuse, hallide silmade, liivakarva juuste ja armastusega vanade sportautode vastu on Giles otsekui „mingi kaasaegne rüütel disainerpükstes“. Oh jah, tundub, et siit on kujunemas uus suhe… Holly asendamatuks sõbraks, toetajaks ja abiliseks saab Andrea Drey – vahva teismeline, kes meenutab Hollyle natuke iseennast selles vanuses. Ja siis muidugi Ben Thornbury – natuke mõistatuslik pangajuht, nunnu, kuid siiski karm, kohmakas ja – võib-olla, lihtsalt võib-olla – jumalik?

Kuigi Holly kohtab teel äpardusi, katsumusi, reetmisi ja raskusi, kogeb ta ka sõprust, lojaalsust, armastust ja kaastunnet ning sageli ootamatult teravatel asjaoludel. Küla ja ümbritsev maakoht on armas, kuid raamatu täht on muidugi Magus Amps – kommipood, mis paneb igatsema kõiki neid nostalgilisi maiustusi. Mulle avaldas tõeliselt muljet see, et fookus ei olnud mitte ainult sellel, mida pood müüs, vaid ka sellel, kuidas pood inimesi end tundma pani, ja kogukonnatundele, mida see pakkus; kohati tundus see nagu armastuskiri väikestele sõltumatutele poodidele ja see oli armas. Raamat pakub lugejale magusat õndsustunnet, nostalgiat ja südantsoojendavat romantikat.

Holly teekond on kahtlemata selline, mis liigutab teie südameid – see on kena algus uuele imelisele sarjale. Lõbus ja lihtne lugemine.
Ning veel üks boonus – seal on palju šokolaadi!

Digiread

- Reklaam -spot_img

Jaga oma arvamust raamatu kohta

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia